Online rezervace letenek

[Folder]


Dospělý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dítě
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Krátká historie Osla
Přidáno dne: | 2600 přečtení
Krátká historie Moskvy
Přidáno dne: | 5805 přečtení
Krátká historie Sydney
Přidáno dne: | 4992 přečtení
Krátká historie Amsterdamu
Přidáno dne: | 3894 přečtení
Krátká historie Washingtonu
Přidáno dne: | 2751 přečtení
Archiv zpráv

Aktuality

[Otevírací doba o Velikonocích]
21.03.2018
Otevírací doba o Velikonocích

Chcete vědět kdy nás zastihnete v období velikonočních svátků?

 

 

 

více
[Otevírací doba v období vánočních svátků]
02.12.2017
Otevírací doba v období vánočních svátků

Během svátků jsme tu pro vás každý pracovní den od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovat nás můžete na telefonním čísle +420 225 348 555  nebo na e-mailové adrese info@letenky.com.

 

více
[Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého]
06.05.2016
Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

Proč je byznys třída od Ryanairu výbornou volbou pro každého

více
[Nový produkt - MIX letenky]
15.03.2016
Nový produkt - MIX letenky

Jak ještě více ušetřit? Odpovědí jsou MIX Letenky.
Nyní pro vás vyhledáváme i MIX letenky. Plánujete dovolenou, nebo potřebujete najít levnou letenku? Nyní pro Vás vyhledáváme speciální MIX letenky, díky kterým ještě víc ušetříte.

více
[Není suvenýr jako suvenýr]
22.06.2015
Není suvenýr jako suvenýr

Chcete si z dovolené přivézt živé zvíře, rostlinu nebo suvenýr v podobě sošky ze slonoviny nebo vzácného dřeva, kabelky z krokodýlí kůže, láhev alkoholu s naloženým hadem, úlomek korálu? Tak si musíte dát velký pozor, aby živý tvor nebo suvenýr nepodléhal mezinárodní Úmluvě CITES. Jinak se můžete dostat do velkých problémů.

 

více

Krátká historie Milána

historicka-foto-kupena.jpg

Miláno je město s bohatou historií, udělejme si krátkou exkurzi do doby dávno minulé i té celkem nedávné.

Samotné město založili Keltové v 5. století před naším letopočtem. Keltské sídliště dobyli v roce 222 př.n.l. Římané. Římané začali používat latinské  pojmenování města - Mediolanum, z něhož je odvozeno dnešní Miláno, původ slova je  zřejmě keltského původu a znamená „město uprostřed roviny“. V roce 293 za císaře Diokleciána se stalo hlavním městem západní Římské říše a v roce 313 zde císař Konstantin I. tolerančním Ediktem milánským povolil v celé říši křesťanství.

V roce 402 město obléhali Visigóti a hlavní město bylo přesunuto do Ravenny

Pak bylo Miláno několikrát dobyto a poničeno. V roce 452 do Milána vtrhl hunský Atilla a nastává úpadek města, v roce  539 bylo dobyto Langobardy (odtud  je název provincie Lombardsko) a v roce 774 ho dobyl Karel Veliký a přičlenil ke své říši.

V roce 1162 ho dobyl a vyplenil císař Fridrich I. Barbarossa za účasti českého vojska knížete Vladislava II., který za to dostal královský titul. Dobývání Milána líčí i Dalimilova kronika. Brzy obnovené město stálo v čele Lombardské ligy měst (1167) a v roce 1184 se stává vévodstvím, jemuž vládly rody Visconti a později Sforza. Za jejich vlády se město stalo jedním ze středisek italské renesance a nejmocnějším městským státem na poloostrově.

 V roce 1525 Miláno dobyl císař Karel V. a město přešlo do držení španělských Habsburků.

Od 18. století se Miláno stalo střediskem nové opery: tři opery zde napsal Mozart a divadlo La Scala později proslavily premiéry děl Belliniho, Donizettiho a Verdiho.

Roku 1796 dobyl město Napoleon I., který Miláno prohlásil za hlavní město Italského království a dal se ve zdejším dómu korunovat italským králem. Po Napoleonově pádu vrátil Vídeňský kongres 1815 Lombardsko Rakousku. 

Protirakouské povstání v Miláně roku 1848 maršál Radecký potlačil, ale po porážce u Solferina v roce 1859 se Rakousko muselo Lombardie vzdát ve prospěch sjednocující se Itálie. Miláno hrálo vedoucí úlohu během sjednocování Itálie a stává se střediskem italského průmyslu, železnic i financí.

V roce 1919 v Miláně  Mussolini zakládá své fašistické hnutí, v roce 1922 odtud zahájil pochod na Řím. V okolí Milána byl pak roku 1945 zajat a popraven. V průběhu druhé světové války Miláno vážně poškodily spojenecké bombardéry, ale město bylo během období tzv. hospodářského zázraku (50. a 60. léta) rychle obnoveno.

V poválečných letech se do Milána stěhovaly tisíce lidí z jižní Itálie.

V 70. letech dvacátého století se do Milána soustřeďuje automobilový průmysl a bankovní sektor. Dnes zde sídlí největší banky a nejdůležitější burza v Itálii. Dále jsou zde renomované módní domy a reklamní agentury.

Město v současnosti prochází celkovou obnovou a staví se nové výškové budovy - to vše v rámci příprav na světovou výstavu EXPO 2015.

Vyberte si levné letenky do Milána:


Špeciální ponuka letenek

Kam Odkud Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Miláno Praha [obousměrná] Czech Airlines 1 990,-  Výběr termínů
Ceny jsou konečné, zahrnují letenku, taxy a poplatek za vystavení.

« zpět

1998-2016 © Letenky.com, všechna práva vyhrazena.

IATA accredited agent